Anasayfa Blog Altın Makaleler Güvenli Altın AgaKulche…

Güvenli Altın AgaKulche…

by Ali Canbaz
Güvenli Altın AgaKulche…

AgaKulche markası ilk yola çıkarken, belirlenen misyon doğrultusunda planlamalar yapılarak, yol haritası ile son tüketicinin güvenle satın alabileceği ürün olma hedefini vizyona koydu.

2021 yılında AgaKulche markası ile ilgili planlamalar yapılırken, ilk önce pazarda var olan ürünler ve bu ürünler ile ilgili son tüketici nezdinde beklentilerin ne olduğu, yaşanan problemlerin kaynağının neler olduğu gibi hususlar ayrıntıları ile irdelenerek, bu konularda gerekli geliştirmeler planlandı ve yapıldı.

En önemli hususlardan birisi son tüketicinin aldığı altının saflığı ve menşei ile ilgili güven sorununun çözümlenmesi olmuştur.

Dünyada güvenli altın denilince ilk akla gelecek LBMA standartlarında ki altın olmalıdır. Ülkemizde de bu standartlarda üretim yapan iki adet rafinerimiz mevcuttur.

LBMA standartlarında üretilen altınların madenlerden çıkarıldığı andan itibaren tüm süreçlerin kontrol altında olması ve rafinasyon standardı olarak yüksek teknoloji kullanılması bu altınları daha fazla tercih edilir kılmaktadır.

AgaKulche markalı tüm 995 ürünlerin imalatında LBMA altınları kullanılmakta ve her bir AgaKulche ürününün hangi LBMA altınından üretildiği görselleri ile kayıt altına alınmaktadır.

Son tüketicinin bu detaylara ulaşabilmesi için AgaKulche paketleri üzerinde var olan QR kodları okutması ile elindeki ürünün tüm üretim detaylarına ulaşması mümkün olmaktadır.

Hazine bakanlığının 2023 Mart ayında çıkardığı, 995 saflıktaki ürünleri yalnızca rafineriler tarafından üretilmesine dair yönetmelik ile Aleks Metal Rafineri olarak lisans başvurusu yapılmış hazine kayıtlı rafineriler listesine girmiştir.

Bu aşamadan sonra AgaKulche ürünleri Hazine Bakanlığının koyduğu standartlar ve yetkilendirdiği kurumların kontrolünde üretilerek son tüketiciye ulaştırılacaktır.

Müşterilerimiz AgaKulche ürünlerini güvenle alıp satabilirler

İLGİLİ GÖNDERİLER

×