Kaynak Sağlama

Anasayfa > Servisler > Kaynak Sağlama

Altın madenciliği, her kıtada faaliyet gösteren küresel bir iştir ve altın çok çeşitli tip ve ölçülerdeki madenlerden çıkarılır.


Madenler ve altın madenciliği operasyonları, coğrafi olarak geniş alanlara yayılmakla birlikte, dünya altın rezervlerinin büyük çoğunluğunun Güney Afrika'da olduğu keşfedildikten sonra, bundan kırk yıl veya daha uzun süre önce yoğunlaşılan kaynaklar önemini yitirdi.


AgaBullion, çeşitli madencilik ülkelerinden altın tedarik etmektedir. Tedarik işlemi sırasında uygulanan lojistik prosedürlerimizin ve süreçlerimizin, malzemelerin ortak rafinerilere ve izabe tesislerine hızlı ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sorumlu tedarik uygulamaları şirket kültürümüzün önemli bir parçasıdır ve şirketimiz Çatışmadan Etkilenen ve Yüksek Riskli Alanlardan Minerallerin Sorumlu Bir Şekilde Tedariki İşlemleri için OECD Durum Tespit Kılavuzunun gerekliliklerine uymaktadır. Söz konusu altının AgaBullion tarafından gerekli yükümlülükler yerine getirilerek üretilip üretilmediği kanıtlanana kadar hiçbir şekilde ticareti yapılamaz. Madencilik endüstrisinin yanı sıra, geri dönüştürülmüş ve ikincil kaynaklardan altın tedarikimizi artırmayı taahhüt etmekteyiz. Söz konusu bu geri dönüşüm kaynaklarının kullanımını artırmak için hedefler belirliyoruz.


Altın Tahsilatı

Bir üretici ve alıcı arasında, üretilen altın miktarlarının tamamını veya bir kısmını satmak/satın almak için yapılan Altın Tahsil Anlaşmaları.


Altın Akışı

Sermaye arayan madencilik şirketlerine peşin finansman karşılığında, üretimin tamamını veya bir kısmını her iki tarafın da kabul ettiği önceden belirlenmiş indirimli fiyattan satın almak için madencilik şirketleri ve akış şirketleri arasında akan değerli metaller.


Altın Üretimi

  • Birden fazla kıtada çeşitli madencilik ülkelerinden doré altın barlar.
  • Küresel kıymetli taşımacılık standartlarında altın bar bulmak için doré’nin dönüştürülmesi.
  • LBMA, Borsa İstanbul ve DMCC’nin tedariğini onayladığı külçe barlar
  • Küresel pazarlarda altın barların satışı.
×