Anasayfa Blog Altın Makaleler Altın Yatırımcısı Sabırlı Olmalı

Altın Yatırımcısı Sabırlı Olmalı

by Ali Canbaz
Altın Yatırımcısı Sabırlı Olmalı

Ülkemizde ve dünyanın büyük kısmında altın en güvenli yatırım ve birikimlerin korunması amacıyla tercih edilen enstrüman konumunda.

Yatırımlar planlanırken kısa, orta ve uzun vadede farklı seçimler ve farklı enstrümanlar ile yatırımlara yön verilmektedir.

Genel itibarıyla yatırımcı kısa vadede en yüksek karı amaçlar. Ancak kısa vadede yüksek kar vaat eden unsurlar, genellikle beraberinde yüksek riski de barındırır. Bu sebeple birçok yatırımcının, girişimcinin büyük umutlarla başladıkları bazı işlerde sükutu hayale uğrayarak sermayeden de oldukları hatta daha kötü durumlara düştüklerine çok kez tanık olduk, oluyoruz.

Orta ve uzun vadeli yatırım araçları risk barındırsalar da, risk oranları daha düşük olmaktadır. Elbette getirisi de o nispette düşmektedir.

Unutulmaması gereken önemli nokta riskin ve getirinin at başı gittiğidir. Bir yatırım ne kadar getiri öngörüyor ise o nispette riskte barındırır.

Altının daha çok uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Uzun vadede yatırımcısına kazandırdığı gibi, riski de sıfırlanmış olur.

Bu sebeple altın yatırımcısı sabırlı ve kanaatkar olmalıdır.

İLGİLİ GÖNDERİLER

×